Toksyna Botulinowa (Botox, Azzalure, Dysport)

Bezpieczny preparat stosowany od wielu lat w dermatologii estetycznej. Jego stosowanie pozwala na wykonanie przez dermatologa niechirurgicznego usunięcia zmarszczek okolic oczu i czoła, a także w wybranych przypadkach nasady nosa i okolic ust. Zabieg z zastosowaniem tego preparatu daje doskonały efekt w przypadku groźnego, marsowego spojrzenia, zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Pierwsze efekty usługi są widoczne już po około 72 godzinach. Zabieg powinien być powtarzany po około 6 miesiącach. Procedura polega na wstrzyknięciu Botoxu cienką igłą podskórnie lub śródskórnie. Zabieg trwa około 15 minut i jest prawie bezbolesny. Rezultaty w postaci wygładzenia skóry twarzy i fantastycznego efektu odmłodzenia widoczne są w ciągu kilku dni od zabiegu i utrzymują się przez kilka miesięcy. Zabieg polecany jest nie tylko w przypadku chęci długotrwałego, odmłodzonego wyglądu ale też przy nadpotliwości.

Kwas Hialuronowy (Juvederm)

Jest to bezpieczny produkt w postaci polisacharydu naturalnie występującego w naszej skórze. Przy jego pomocy możemy dokonać dużego wachlarzu korekcji. Jego działanie jest wielokierunkowe - wypełnia zmarszczki, nawilża skórę, pobudza komórki do syntezy kolagenu.

Korekcja kształtu ust

Zabieg przeznaczony dla każdego kto pragnie powiększyć wąską czerwień wargową lub skorygować kształt ust np. podnieść opadające kąciki, czy też wyrównać asymetrię. Efekt jest dostosowany do potrzeb pacjenta - usta można powiększyć w sposób znamienny lub jedynie nadać im sprężystości. Rezultat utrzymuje się około 8 miesięcy ( w przypadku użycia kwasu hialuronowego) lub pozostaje na wiele lat (np. Podczas zastosowania Aguamidu). Zabieg wykonywany przez dermatologa w znieczuleniu miejscowym. Czas trwania to około 30-40 minut.

Korekcja brody

Szczególnie polecana w przypadkach małej brody, bądź zawiniętej czy opadającej.

Korekcja nosa

Zabieg wykonywany przy użyciu kwasu hialuronowego, polecany dla osób chcących wyrównać asymetrię nosa (np. garb)

Dolina łez

Korekty doliny łez polega na wypełnieniu kwasem hialuronowym zapadniętej skóry pod okiem w obrębie oczodołu, przechodzącej skośnie na policzek. Przywracając objętość w tym rejonie likwidujemy wyraz smutku i zmęczenia. Zabieg jest niemalże niebolesny, może powodować przejściowe, drobne zsinienia.

Nici PDO

Nici zbudowane z polidioksanu - substancji 100% wchłanialnej przez nasz organizm. Służą do korekcji tkanek miękkich głównie twarzy i szyi, a także wielu innych okolic ciała. Zabieg inplantacji nici powoduje wzmożoną syntezę włókien kolagenowych i elastynowych w tym miejscu. Dochodzi do zmniejszenia widoczności zmarszczek oraz zwiększenia objętości tkanek w obszarach zanikowych. Rezultat zabiegu nasila się w okresie kilku kolejnych miesięcy ,a objawy uboczne w postaci krwiaków są niewielkie i ustępują samoistnie.


Nici liftingujące - specjalna odmiana nici PDO. Nić ta jest grubsza od nitki tradycyjnej, na całej swej długości pokryta jest mikroskopijnie małymi haczykami. Jest ona także długa co maksymalizuje efekt liftingu Technika zabiegu jest szybka i bezpieczna. Sam zabieg poprzedzony jest znieczuleniem miejscowym. Dzięki temu zabiegowi możemy modelować kształt policzków, żuchwy czy też brwi. Stworzone za pomocą nici rusztowanie daje efekt liftingu - bez użycia skalpela! Zabieg uzupełniający powinien być powtarzany co 2-3 lata.

Mezoterapia igłowa

Zabieg polega na podskórnym podaniu preparatów zawierających między innymi: witaminy, mikroelementy, kwas hialuronowy, mikroelementy, aminokwasy oraz pierwiastki składowe. Zabieg przeprowadza się kilkakrotnie a ich efekt widoczny jest po kilku miesiącach, a nawet tygodniach

Mezoterapia stosowana jest u dwóch grup pacjentów:

Pierwsza grupa to osoby z widocznymi oznakami starzenia się skóry - szczególnie zwiotczałej, przebarwionej i przesuszonej.

Druga grupa to osoby z wypadaniem włosów. Na osłabione włosy dobrze wpływa mezoterapia polegająca na wstrzyknięciu w skóre głowy odpowiednio dobranej mieszanki odżywczej. Po mezoterapii następuje regeneracja skóry głowy, lepsze ukrwienie co prowadzi do zmniejszonego wypadana włosów. By pobudzić mieszki włosowe do pracy potrzeba kilkumiesięcznej terapii, wspomaganej często leczeniem doustnym i miejscowym. Powodzenie leczenia zależy od stopnia zaawansowania łysienia, jego zaawansowania a także subordynacji pacjenta w przestrzeganiu zaleceń lekarskich - bez użycia skalpela! Zabieg uzupełniający powinien być powtarzany co 2-3 lata.

Peelingi Lekarskie

Zbiegi medyczne wykonywane przez dermatologa. W zależności od rodzaju użytej substancji mogą mieć na celu usunięcie przebarwień, drobnych zmarszczek, blizn, a także zwiększenie sprężystości skóry. Złuszczenie następuje na różnej głębokości - zależnie od czasu aplikacji, stężenia i rodzaju użytej substancji. Okres gojenia oraz jego bolesność także zależy od powyższych czynników. Istnieje wiele wskazań i wiele substancji używanych w peelingach medycznych. Najczęstsze z nich to:


Yellow Peel - nowa koncepcja peelingu

Ten peeling jest najnowszym i najmniej inwazyjnym peelingiem chemicznym. Przynosi korzyści podobne do tych jakie można uzyskać przy zastosowaniu agresywnych peelingów chemicznych. Możemy stopniować jego natężenie uzyskując porządane efekty na każdym rodzaju skóry. Główne wskazania to: przebarwienia skóry, płytkie zmarszczki oraz zmiany potrądzikowe o charakterze płytkich blizn. Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania skóry, jest trójetapowy. Dwa pierwsze etapy przeprowadzane są przez dermatologa w gabinecie zabiegowym i trwają około 30 min. Trzeci etap peelingu pacjent przeprowadza samodzielnie w warunkach domowych. Seria około 2 zabiegów co 4 tygodnie.


Peeling kwasem glikolowym

Nazywany "peelingiem delikatnym" wykonywany z użyciem preparatu w różnych stężeniach (od 35% do 70%). Główne wskazania to zatrzymanie procesu starzenia skóry poprzez zwiększenie syntezy kolagenu, elastyny oraz stymulację mikrokrążenia skóry. Efektem peelingu glikolowego jest spłycenie powierzchownych zmarszczek, poprawa kolorytu skóry i dobre nawilżenie skóry. Inne wskazania to: trądzik młodzieńczy-niezapalny (alternatywna metoda leczenia), blizny potrądzikowe, łojotok, rozszerzone pory, nadmierne rogowacenie naskórka (tzw. skóra posłoneczna). Zabieg wymaga odpowiedniego przygotowania skóry preparatem do użytku domowego. Seria-około 3-4 zabiegów co 3-4 tygodnie. Czas trwania zabiegu to około 30 minut.


Peeling - TCA

Polega na aplikacji kilku warstw roztworu kwasu trójchlorooctowego w celu sprowokowania kontrolowanego oparzenia chemicznego. Dochodzi do głębokiego złuszczania naskórka. Zabiegom poddaje się skórę twarzy, dłoni, powiek, dekoltu i pleców. Dzięki peelingowi można osiągnąć znaczną poprawę w przypadku blizn potrądzikowych, zmarszczek, piegów. Uzyskuje się lepsze napięcie skóry oraz zwiększoną jej elastyczność. Seria około dwóch, trzech zabiegów w odstępach 3 tygodni. Czas trwania zabiegu około 30 minut. Po zabiegu skóra w widoczny sposób złuszcza się. Okres regeneracji około 3-4 dni.


Maska tretinoinowa - Skinfit

Maska działa silnie przeciwstarzeniowo i przeciwtrądzikowo. Zastosowanie tego zabiegu pozwala uzyskać szybką poprawę stanu skóry, bez efektów ubocznych np. pieczenia, swędzenia, obrzęku, które często towarzyszą zastosowaniu innych silnych produktów chemicznych w dermatologii estetycznej. Stosowanie maski powoduje

- ujednolicenie struktury skóry
- normalizację wydzielania sebum
- zredukowanie przebarwień
- poprawę elastyczności skóry
- poprawę nawilżenia skóry
- zredukowanie nadwrażliwości skóry
- zredukowanie płytkich i głębokich zmarszczek

Ilość zabiegów i odstęp czasowy pomiędzy kolejnymi zabiegami uwarunkowany jest indywidualnym stanem skóry pacjenta. Średnio 3-5 zabiegów co 14 dni.


Glykopeel

Glikopeel - to skuteczny peeling chemiczny z użyciem kwasu glikolowego. Jego działanie jest wielokierunkowe, a intensywność jest zależna od użytego stężenia substancji czynnej. Pozwala to na dobór właściwego stężenia kwasu glikolowego do indywidualnych potrzeb pacjenta:

- Niskie stężenia - to działanie głównie nawilżające. - Wysokie stężenia - dedykowane są osobom z silnymi zmianami zapalnymi, powierzchownymi bliznami i nierównościami.
- Stężenia średnie - są z kolei przeznaczone dla pacjentów z przebarwieniami i problemami starzejącej się skóry.

Dermapen

Dermapen Zabieg przy użyciu techniki pulsacyjnych igieł Dermapen polega na wprowadzeniu przez naskórek substancji aktywnych. Z uwagi na to, że Dermapen jest wszechstronnym narzędziem. Zabiegi przy jego użyciu mogą dotyczyć twarzy, szyi, brzucha ,pośladków czy skóry głowy. Przed zabiegiem skóra jest znieczulana. Efektem jego działania są płytsze zmarszczki, struktura skóry staje się bardziej jednolita i elastyczna. W przypadku blizn potrądzikowych po zabiegu stosuje się dodatkowo kwas trojchlorooctowy (TCA) co wybitnie sprzyja redukcji blizn. Zabieg powtarza się 2 - 3 krotnie w zależności od stanu klinicznego.

VPL

VPL to technologia laserowego leczenia niedoskonałości skóry przez intensywne światło pulsacyjne. Wskazania do użycia Prolite II to: - Łagodne zmiany naczyniowe (rumień twarzy, rozszerzone naczynka, trądzik różowaty)
- Zaburzenia pigmentacji (przebarwienia i piegi)
- Zmiany strukturalne (rozszerzone pory, płytkie zmarszczki, osłabiona sprężystość skóry)
- Nadmierne owłosienie (szczególnie dotyczące twarzy)
- Rozbudowany wybór ustaleń systemu UPL pozwala na przeprowadzenie bezpiecznych, bezbolesnych skutecznych zabiegów.

Skuteczność technologii VPL została potwierdzona badaniami klinicznymi.

Lipoliza Iniekcyjna

Zabieg służy likwidacji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej np. w okolicy podbródka, brzucha, ud czy ramion. Przez serie nakłuć wykonanych przez dermatologa wprowadzana jest substancja rozpuszczająca tkankę tłuszczową. Bezpośrednio po zabiegu pojawia się obrzęk, zaczerwienienie, drobne zgrubienia w miejscu podania z towarzysząca lekką bolesnością. Mogą powstać zasinienia. Są to objawy przejściowe które ustępują w ciągu tygodnia. Ilość zabiegów to średnio od 2 do 3 w zależności od stanu klinicznego i oczekiwań terapeutycznych pacjenta.

Chirurgiczne Usuwanie Znamion

Jeżeli znamiona barwnikowe wykazują cechy niepokoju onkologicznego bądź stanowią problem estetyczny - należy je usunąć chirurgicznie. Usunięta zmiana jest oceniana histopatoligicznie w celu oceny jej charakteru i radykalności zabiegu.

Elektrokoagulacja

Zabieg polega na ścięciu nożem elektrycznym uszpułowanych guzków o charakterze włókniaków. jest niebolesny, wykonywany w znieczuleniu miejscowym. Bezpośrednio po zabiegu dermatolog zakłada opatrunek z antybiotykiem. Czas trwania zabiegu, w zależności od ilości zmian, od kilku minut do godziny.

Krioterapia zmian skórnych

Zabieg polega na zamrożeniu ciekłym azotem wirusowych zmian skórnych o charakterze: brodawek, mięczaków zakaźnych, kłykcin kończystych (brodawki płciowe). Metodą tą można leczyć z dużym powodzeniem także niektóre zmiany nowotworowe. Przed zabiegiem nieodzowna jest ocena histopatologiczna nowotworu. W niektórych przypadkach zabieg ten może zastąpić chirurgiczne usunięcie nowotworu lub wielotygodniowe naświetlania promieniami Rtg.

Czas gojenia, w zależności od głębokości zamrażania, trwa od 1-3 tygodni. Zabieg jest wykonywany bez znieczulenia i jest bolesny. Po zabiegu wymagane jest częste zmienianie opatrunku i wzmożony nadzór higieniczny. Zabieg trwa w zależności od rozległości zmian trwa od kilkudziesięciu sekund do kilku minut.