Dermatologia Estetyczna

Dermatologia Estetyczna - Botox

Toksyna Botulinowa (Botox, Azzalure, Dysport)

Jest to bezpieczny preparat stosowany od wielu lat w dermatologii estetycznej. Jego stosowanie pozwala na niechirurgiczne usunięcie zmarszczek okolic oczu i czoła, a także w wybranych przypadkach nasady nosa i okolic ust. Zabieg daje doskonały efekt w przypadku groźnego, marsowego spojrzenia (także u mężczyzn). Pierwsze zmiany po zabiegu widoczne są po około 72 godzinach ,zabieg powinien być powtarzany po około 6 miesiącach. Procedura polega na wstrzyknięciu Botoxu cienką igłą podskórnie lub śródskórnie. Zabieg trwa około 15 minut i jest prawie bezbolesny. Rezultaty w postaci wygładzenia skóry twarzy i wybitnego efektu odmłodzenia widoczne są w ciągu kilku dni od zabiegu i utrzymują się przez kilka miesięcy. Inne wskazania to m.in. nadpotliwosc


Kwas Hialuronowy (Juvederm)

Jest to bezpieczny produkt w postaci polisacharydu naturalnie występującego w naszej skórze. Przy jego pomocy możemy dokonać wielu napraw. Jego działanie jest wielokierunkowe - wypełnia zmarszczki, nawilża skórę ,pobudza komórki do syntezy kolagenu.

Korekcja kształtu ust

jest to zabieg przeznaczony dla osób pragnących powiększyć wąską czerwień wargową lub skorygować kształt ust np. podnieść opadające kąciki lub powiększyć tylko jedną węższą wargę. Efekt zabiegu dostosowany jest do potrzeb pacjenta - usta można powiększyć w sposób znamienny lub jedynie nadać im sprężystości. Efekt utrzymuje się około 8 miesięcy (kwas hialuronowy) lub pozostaje na wiele lat (np. Aguamid). Zabieg wykonuje się w znieczuleniu miejscowym. Czas trwania zabiegu około 30-40 minut.

Korekcja brody

Szczególnie w przypadkach małej brody bądź brody zawiniętej czy opadającej.

Korekcja nosa

Przy pomocy wypełnienia kwasem hialuronowym można leciutko podnieść koniuszek nosa, skorygować garb.

Dolina łez

Zabieg korekty doliny łez polega na wypełnieniu kwasem hialuronowym zapadniętej skóry pod okiem w obrębie oczodołu, przechodzącej skośnie na policzek. Przywracając objętość w tym rejonie likwidujemy wyraz smutku i zmęczenia. Zabieg jest prawie niebolesny, może powodować przejściowe, drobne zsinienia.


Dermatologia Estetyczna - Nici PDO

Nici PDO

Nici PDO zbudowane są z polidioksanu - substancji całkowicie wchłanialnej przez nasz organizm. Służą do korekcji tkanek miękkich głównie twarzy i szyi, a także wielu innych okolic ciała. Zabieg inplantacji nici powoduje wzmożoną syntezę włókien kolagenowych i elastynowych w tym miejscu. Dochodzi do zmniejszenia widoczności zmarszczek oraz zwiększenia objętości tkanek w obszarach zanikowych. Efekt zabiegu nasila się w okresie kilku kolejnych miesięcy ,a objawy uboczne w postaci krwiaków są niewielkie i ustępują samoistnie.

Nici liftingujące - to specjalna odmiana nici PDO. Nić ta jest grubsza od nitki tradycyjnej, na całej swej długości pokryta jest mikroskopijnie małymi haczykami. Jest ona także długa co maksymalizuje efekt liftingu Technika zabiegu jest szybka i bezpieczna. Sam zabieg poprzedzony jest znieczuleniem miejscowym. Dzięki temu zabiegowi możemy modelować kształt policzków ,żuchwy czy brwi.
Stworzone za pomocą nici rusztowanie daje efekt liftingu - bez użycia skalpela! Zabieg uzupełniający powinien być powtarzany co 2-3 lata.


Dermatologia Estetyczna - Mezoterapia

Mezoterapia igłowa

Zabieg polega na podskórnym podaniu preparatów zawierających między innymi: witaminy, mikroelementy, kwas hialuronowy, mikroelementy, aminokwasy oraz pierwiastki składowe. Zabieg przeprowadza się kilkakrotnie a ich efekt widoczny jest po kilku tygodniach a nawet miesiącach...

Mezoterapia stosowana jest w dwóch grupach pacjentów: Pierwsza grupa to osoby z widocznymi oznakami starzenia się skóry - szczególnie zwiotczałej, przebarwionej i przesuszonej. Druga grupa to osoby z wypadaniem włosów. Na osłabione włosy dobrze wpływa mezoterapia polegająca na wstrzyknięciu w skóre głowy odpowiednio dobranej mieszanki odżywczej.Po mezoterapii następuje regeneracja skóry głowy, lepsze ukrwienie co prowadzi do zmniejszonego wypadana włosów. By pobudzić mieszki włosowe do pracy potrzeba kilkumiesięcznej terapii, wspomaganej często leczeniem doustnym i miejscowym. Powodzenie leczenia zależy od stopnia zaawansowania łysienia, jego zaawansowania a także subordynacji pacjenta w przestrzeganiu zaleceń lekarskich - bez użycia skalpela! Zabieg uzupełniający powinien być powtarzany co 2-3 lata.


Dermatologia Estetyczna - Peeling

Peelingi Lekarskie

Są to zbiegi medyczne wykonywane przez dermatologa. W zależności od rodzaju użytej substancji mogą mieć na celu usunięcie przebarwień, drobnych zmarszczek, blizn ,a także zwiększenie sprężystości skóry. Złuszczenie następuje na różnej głębokości - zależnie od czasu aplikacji, stężenia i rodzaju użytej substancji. Okres gojenia oraz jego bolesność także zależy od powyższych czynników. Istnieje wiele wskazań i wiele substancji używanych w peelingach medycznych. Najczęstsze z nich to:

Yellow Peel - nowa koncepcja peelingu.

Ten peeling jest najnowszym i najmniej inwazyjnym peelingiem chemicznym. Przynosi korzyści podobne do tych jakie można uzyskać przy zastosowaniu agresywnych peelingów chemicznych. Usuwa warstwę naskórka na różnych poziomach, można go dostosować do każdego rodzaju uszkodzeń skóry.
Główne wskazania to: przebarwienia skóry, płytkie zmarszczki oraz zmiany potrądzikowe o charakterze płytkich blizn. Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania skóry, jest trójetapowy. Dwa pierwsze etapy przeprowadzane są przez dermatologa w gabinecie zabiegowym i trwają około 30 min. Trzeci etap peelingu pacjent przeprowadza samodzielnie w warunkach domowych. Seria około 2 zabiegów co 4 tygodnie.

Peeling kwasem glikolowym

Nazywany "peelingiem delikatnym" wykonywany z użyciem preparatu w różnych stężeniach (od 35% do 70%).
Główne wskazania to zatrzymanie procesu starzenia skóry poprzez zwiększenie syntezy kolagenu, elastyny oraz stymulację mikrokrążenia skóry. Efektem peelingu glikolowego jest spłycenie powierzchownych zmarszczek, poprawa kolorytu skóry i dobre nawilżenie skóry. Inne wskazania to: trądzik młodzieńczy-niezapalny (alternatywna metoda leczenia), blizny potrądzikowe, łojotok, rozszerzone pory, nadmierne rogowacenie naskórka (tzw. skóra posłoneczna). Zabieg wymaga odpowiedniego przygotowania skóry preparatem do użytku domowego. Seria-około 3-4 zabiegów co 3-4 tygodnie. Czas trwania zabiegu to około 30 minut.

Peeling - TCA

Polega na aplikacji kilku warstw roztworu kwasu trójchlorooctowego w celu sprowokowania kontrolowanego oparzenia chemicznego. Dochodzi do głębokiego złuszczania naskórka. Zabiegom poddaje się skórę twarzy, dłoni, powiek, dekoltu i pleców. Dzięki peelingowi można osiągnąć znaczną poprawę w przypadku blizn potrądzikowych, zmarszczek, piegów. Uzyskuje się lepsze napięcie skóry oraz zwiększoną jej elastyczność. Seria około dwóch, trzech zabiegów w odstępach 3 tygodni. Czas trwania zabiegu około 30 minut. Po zabiegu skóra w widoczny sposób złuszcza się. Okres regeneracji około 3-4 dni.

Maska tretinoinowa (skinfit)

Maska działa silnie przeciwstarzeniowo i przeciwtrądzikowo. Zastosowanie tego zabiegu pozwala uzyskać szybką poprawę stanu skóry, bez efektów ubocznych np.pieczenia, swędzenia, obrzęku, które często towarzyszą zastosowaniu innych silnych produktów chemicznych w dermatologii estetycznej. Stosowanie maski powoduje:

 • ujednolicenie struktury skóry
 • normalizację wydzielania sebum
 • zredukowanie przebarwień
 • poprawę elastyczności skóry
 • poprawę nawilżenia skóry
 • zredukowanie nadwrażliwości skóry
 • zredukowanie płytkich i głębokich zmarszczek
Ilość zabiegów i odstęp czasowy pomiędzy kolejnymi zabiegami uwarunkowany jest indywidualnym stanem skóry pacjenta. Średnio 3-5 zabiegów co 14 dni.

Glykopeel

Glikopeel - to skuteczny peeling chemiczny z użyciem kwasu glikolowego. Jego działanie jest wielokierunkowe, a intensywność jest zależna od użytego stężenia substancji czynnej. Pozwala to na dobór właściwego stężenia kwasu glikolowego do indywidualnych potrzeb pacjenta:

 • Niskie stężenia - to działanie głównie nawilżające.
 • Wysokie stężenia - dedykowane są osobom z silnymi zmianami zapalnymi, powierzchownymi bliznami i nierównościami.
 • Stężenia średnie- są z kolei przeznaczone dla pacjentów z przebarwieniami i problemami starzejącej się skóry.


Dermatologia Estetyczna - Dermapen

Dermapen

Zabieg przy użyciu techniki pulsacyjnych igieł Dermapen polega na wprowadzeniu przez naskórek substancji aktywnych. Ponieważ Dermapen jest bardzo wszechstronnym narzędziem. Zabieg przy jego użyciu może dotyczyć twarzy, szyi, brzucha ,pośladków czy skóry głowy. Przed zabiegiem skóra jest znieczulana. Zmarszczki po zabiegu są płytsze, struktura skóry staje się bardziej jednolita i elastyczna. W przypadku blizn potrądzikowych po zabiegu stosuje się dodatkowo kwas trojchlorooctowy (TCA) co wybitnie sprzyja redukcji blizn. Zabieg powtarza się 2 - 3 krotnie w zależności od stanu klinicznego.


Dermatologia Estetyczna - VPL

VPL

VPL to technologia laserowego leczenia niedoskonałości skóry przez intensywne światło pulsacyjne. Wskazania do użycia Prolite II to:

 • Łagodne zmiany naczyniowe (rumień twarzy, rozszerzone naczynka, trądzik różowaty)
 • Zaburzenia pigmentacji (przebarwienia i piegi)
 • Zmiany strukturalne (rozszerzone pory, płytkie zmarszczki, osłabiona sprężystość skóry)
 • Nadmierne owłosienie (szczególnie dotyczące twarzy)
 • Rozbudowany wybór ustaleń systemu UPL pozwala na przeprowadzenie bezpiecznych, bezbolesnych skutecznych zabiegów.
Skuteczność technologii VPL została potwierdzona badaniami klinicznymi.


Dermatologia Estetyczna - Lipoliza

Lipoliza Iniekcyjna

Zabieg służy likwidacji miejscowo nagromadzonej tkanki tłuszczowej np. w okolicy podbródka, brzucha, ud czy ramion. Przez serie nakłuć wprowadzana jest substancja rozpuszczająca tkankę tłuszczową. Bezpośrednio po zabiegu pojawia się obrzęk, zaczerwienienie, drobne zgrubienia w miejscu podania z towarzysząca lekką bolesnością. Mogą powstać zasinienia. Są to objawy przejściowe które ustępują w ciągu tygodnia. Ilość zabiegów to średnio od 2 do 3 w zależności od stanu klinicznego i oczekiwań terapeutycznych pacjenta.


Dermatologia Estetyczna - Hydroksyapatyd

Hydroksyapatyd Wapnia

Jest to substancja naturalnie występująca w naszym organizmie. Oprócz działania wypełniajacego ma silne działanie stymulujące, prowadzące do zagęszczenia struktury skóry. Istnieje wiele możliwości użycia tego preparatu - wypełnianie bruzd nosowo wargowych, volumetria twarzy, poprawienie struktury skóry w okolicach przyusznych to najczęstrze zabiegi z użyciem Crystalisu. Efekt po zabiegu jest natychmiastowy i utrzymuje się nawet do 2 lat. Silne działanie stymulujące to dodatkowy impuls profilaktyczny.